Przewodnik: EuroVelo 9 Wrocław - Ołomuniec, część polska


Przewodnik po szlaku EuroVelo 9 w języku polskim i czeskim zawiera komplet map w skali 1:60 000 na odcinku Wrocław - Olomouc (Ołomuniec), a także opis szlaku (atrakcje przyrodnicze i historyczne) na odcinku Wrocław - Paczków, profile wysokościowe, spis bazy noclegowej, serwisów rowerowych, punktów informacji turystycznej. Wydawnictwo 48-stronnicowe.

Wydawca: Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, Wrocław 2006

Trasy rowerowe MTB. Ziemia Ząbkowicka

Mapa z opisem 11 tras MTB poprowadzoanych w Górach Bardzkich, Złotych i masywie Śnieżnika (w okolicach Srebrnej Góry, Złotego Stoku, Barda, Śnieżnika), zawiera takie informacje jak: profile wysokościowe, sumę podjazdów, długość, stopień trudności, czy przybliżony czas przejazdu.

Wydawca: Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich, 2007
 

Ziemiański Szlak Rowerowy. Atlas rowerowy


Przewodnik autorstwa Andrzeja Kaleniewicza po Ziemiańskim Szlaku Rowerowym, który w wielu miejscach pokrywa się z wielkopolskim odcinkiem szlaku EuroVelo 9, na dystansie od Poznania do Pakosławia (granica z woj. dolnośląskim). W przewodniku są podane dwa warianty przebiegu szlaku ziemiańskiego, gdzie wariant przez Gostyń i Jutrosin to właśnie ten, który sąsiaduje ze szlakiem EuroVelo 9. Wydawnictwo 58-stronicowe, oprawione w spiralę, zawiera mapy  skali 1:75 000, kilometraż co 5 km, zaznaczone ruchliwe odcinki dróg, rezerwaty przyrody, szlaki lokalne, schroniska, pola namiotowe, zabytki, etc.

Wydawca: CartoMedia (foto obok) lub Top Mapa, 2006
 

Trasy rowerowe Ziemi Nyskiej


Przewodnik opisujący szlaki rowerowe Ziemi Nyskiej (woj. opolskie) w językach polskim i czeskim. Zawiera opisy miejscowości, przez które prowadzą opisywane trasy. Wyszczególniony został tu szlak EuroVelo 9. Okładka miękka, 48 stron, czarno-białe zdjęcia. Przewodnik sprzedawany opcjonalnie również z mapą "Ziemia Nyska. Powiat Nyski" w skali 1:75 000 (poniżej).

Wydawca: Studio Wydawnicze PLAN, Wrocław 2005 Ziemia Nyska. Powiat Nyski

Mapa w skali 1:75 000 obejmuje powiat nyski oraz część Republiki Czeskiej. Zaznaczono na niej między innymi szlaki rowerowe, w tym szlak EuroVelo 9, biegnący tutaj od Paczkowa do Głuchołaz. Mapa sprzedawana opcjonalnie również z przewodnikiem "Trasy rowerowe Ziemi Nyskiej" (powyżej).

Wydawca: Studio Wydawnicze PLAN, Wrocław 2005Przewodnik rowerowy po Wzgórzach Trzebnickich i Dolinie Baryczy


Atlas Rowerowy jest zwięzłym przewodnikiem dla rowerzystów po znakowanych w terenie szlakach rowerowych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, w tym po przebiegającym tamże szlaku EuroVelo 9. W Atlasie ujęto obszar leżący od granic miasta Wrocławia po pogranicze śląsko – wielkopolskie, czyli około 60 km na północ.

Wydawca: Studio Wydawnicze PLAN, Wrocław 2005


 
 
Suwalszczyzna. Mapa tras rowerowych

Mapa suwalszczyzny w skali 1:100.000 obejmuje obszar powiatów suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego (niestety mapa urywa się na granicy kraju). Na mapie, oprócz szlaków lokalnych naniesiono "Pierścień rowerowy Suwalszczyzny" (cz. północna i południowa) oraz szlak EuroVelo 11 (odcinek suwalski: Ruda - Augustów - Ogrodniki)

Wydawca: Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna, PTTK oddział w Suwałkach, 2004
   
 
POWERED BY TERRA
 
Niniejsza strona powstała w ramach projektu Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg IIIA Czechy-Polska. Tato webova stránka vznikla v rámci projektu Dolnoslezské Nadace Ekorozvoje financovaného z prostředků
Evropského Fondu Regionálního Rozvoje v rámci Programu Interreg IIIA Čechy-Polsko